TVP LCD poblesku

Pre zväčšenie klikni na obrázok.
   Opravovanie TVP po blesku, je často krát nerentabilné. Ako vidno na obrázkoch, na prvý pohľad vyzerá TVP z vnútra v poriadku. Opak je však pravdou. Keď sa dostane do TVP zvýšené napätie (po blesku), či už cez sieťové napätie alebo cez anténu, tak si "pobehá" po všetkých častiach a nerozlišuje kam má ísť a kam nie.

   Následky sú vážne a veľa krát cenovo vysoké. Treba po častiach oživovať  (opravovať) všetky DPS (dosky plošných spojov). Začať od zdroja, cez riadiacu dosku, až k riadeniu displeja, tzv. T-conu. Týmto postupom, sa môžeme dostať do ošemetnej situácie, že napr. posledná DPS bude tak vážne poškodená, že ju bude potreba celú nahradiť*.

   Vzhľadom na cenu náhradných dielov, by sa vám oprava v takomto prípade nemusela oplatiť.

   Pokiaľ sa bude jednať len o poškodenie zdrojovej časti TV, tak oprava sa samozrejme oplatí. Bez diagnostiky TV, vám to ale nikto nedokáže povedať.

   

   Pre zložitosť diagnostiky a nutnosti vykonania opravy zdrojovej časti TV, aby sa zistilo či je ešte (a aká) porucha v ďalších častiach, za diagnostiku (opravenie zdroja a stanovenie ceny opravy ďalších častí) TVP po blesku, som nútený vyberať poplatok! Viď. záložka "Cenník - Cena opravy".
* opravovať napr. riadiacu DPS tzv. "main board", po účinku blesku je náročné - neekonomické - skoro nemožné.

Copyright 2017 - 2022 © Opravaelektroniky.sk